Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Brześciu?

I znowu głośno było o Brześciu Kujawskim. Tym razem dzięki ogólnopolskiemu radiu RMF FM. Kontekst tylko i treści zawarte w programie były mało krzepiące dla mieszkańców oraz władz miasta i gminy. Rozgłośnia podała bowiem gród Łokietka jako przykład niemocy w walce z zimą, a konkretnie nadmiarem śniegu.
Trudno nie przyznać radiu racji. Przez wiele dni w Brześciu nie potrafiono sobie poradzić z opadami śniegu, a i teraz, kiedy nie pada on już od wielu dni, niektóre ulice są ledwie przejezdne. Służby burmistrza i tym razem przegrały z zimą z kretesem.
Oryginalny pomysł mają brzescy działacze Platformy Obywatelskiej. Zaproponowali oni władzom miasta aby te ubiegały się o… organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Jeszcze kilka dni temu arterie Brześcia doskonale imitowały tory saneczkowe i bobslejowe, a i trasy biegowe (czytaj ulice) były doskonale przygotowane. Gdyby „puścić” biegaczy w stronę Lubrańca czy Radziejowa, Justyna Kowalczyk miała by nawet te swoje podbiegi, które tak lubi.
Pomoc służb burmistrza też zapewniona. Już teraz robią one wszystko aby ewentualna impreza przebiegała sprawnie i nie chcą, nie daj Boże, zepsuć doskonałych warunków dla sportowców. A tak na poważnie. W Brześciu Kujawskim może i by zabrakło wszystkiego co potrzebne jest do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich, ale na pewno nie śniegu. Szkoda tylko, że na ulicach…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: