Zapadł wyrok w sprawie spowodowania śmierci Mariusza Kowalskiego z Brześcia Kujawskiego

Zapadł wyrok w sprawie spowodowania śmierci Mariusza Kowalskiego z Brześcia Kujawskiego

22 maja 2018 roku Sąd Okręgowy we Włocławku wydał wyrok skazując na 2 lata bezwzględnego więzienia mężczyznę za nieumyślne spowodowanie śmierci Mariusza Kowalskiego.

Do tego tragicznego wydarzenia doszło 30 kwietnia 2017 roku. Piłkarz klubu Łokietek Brześć Kujawski Mariusz Kowalski na skutek ciosu pięścią upadł, uderzył głową w twarde podłoże i zmarł.

Sąd uznał 35-letniego Marcina M. winnego tego, że w dniu 30 kwietnia 2017 roku przy ulicy Ogniowej przez klubem Million nie zachowując ostrożności wymaganej w danych okolicznościach uderzył upojonego alkoholem 29-letniego Mariusza Kowalskiego pięścią w twarz w okolice lewego oczodołu doprowadzając go do upadku i uderzenia głową w twarde nieodkształcalne podłoże, co spowodowało obrażenia czaszkowo-mózgowe, w następstwie których pokrzywdzony zmarł 2 maja 2017 roku w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku. Według sądu oskarżony mógł przewidzieć skutki postępowania.

Prokuratura żądała dla Marcina M. kary dwóch i pół roku bezwzględnego więzienia oraz 25 tys. złotych nawiazki dla rodziców Mariusza Kowalskiego. Obrońca wniósł o karę roku więzienia w zawieszeniu na pięć lat.

Wyrok nie jest prawomocny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: