Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Z historią za pan brat

„Z historią za pan brat” i święto policji. Pod taką właśnie nazwą w sobotę 19 lipca odbył się w Brześciu Kuj. piknik rodzinny. Jednocześnie zorganizowane zostały imprezy towarzyszące w związku z nadchodzącym świętem policji.
Na brzeskim stadionie rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną KMP we Włocławku a samorządem miasta i gminy Brześć Kuj. Mundurowi okazali się najlepsi, wygrali 2:1.
Następnie policjanci Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego zademonstrowali skuteczność interwencji policyjnych, kilka technik samoobrony. Przewodnicy psów służbowych zaprezentowali umiejętności psów służbowych, ataku na potencjalnego przestępcę, reakcji psa na wystrzały itp. Dużo akcji, sceny niczym z filmu – ta właśnie część odbiorcom podobała się najbardziej. Poza tym zainteresowani mogli oznakować swoje jednoślady – kilkanaście osób skorzystało z takiej możliwości. Technicy kryminalistyki prezentowali tajniki swojej pracy, jak ujawnia się ślady, jakie są rodzaje śladów itp.
Rozegrany został również turniej strzelecki dla zakładów pracy o „Szczerbiec Łokietka”. I tym razem policjanci okazali się najskuteczniejsi. Drużynowo zajęliśmy pierwsze miejsce wyprzedzając OSP Machnacz. W rozgrywkach indywidualnych policjant z sekcji patrolowo-interwencyjnej – post. Łukasz Sztubecki zajął również pierwsze miejsce.
Na zakończenie imprezy tradycyjnie odbył sie pokaz rycerski w wykonaniu Bractwa Kuszy i Miecza z Włocławka. Po zakończonym występie wszyscy chętni, którzy chcieli poznać sztukę władania mieczem, mieli ku temu okazję, bowiem aktorzy chętnie dzielili się swoją wiedzą, a nawet pozowali do zdjęć z osobami, które chciały uwiecznić to spotkanie na zdjęciu.
Całą imprezę uświetniły występy zespół Compakt, Kasia Dance, Daniela Zabłocka oraz DJ Key-Pro, który poprowadził brzeskotekę pod gwiazdami. Organizatorzy zadbali nie tylko o oprawę artystyczną imprezy ale także kulinarną. Dla wszystkich uczestników pikniku było tradycyjne polskie jadło: chleb ze smalcem, bigos oraz żurek kujawski przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich.
Przez cały czas trwania imprezy prowadzona była zbiórka pieniędzy na budowę pomnika Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: