Wkrótce ruszy budowa kanalizacji na Falborku

Jak podała Gazeta Pomorska Brześć Kujawski wreszcie dostanie dofinansowanie na budowę sieci kanalizacyjnej w Falborku. Inwestycja ruszy jeszcze w tym roku.
Na budowę kanalizacji Urząd Miasta i Gminy dostał 9,5 mln złotych, czyli 48 procent kosztów całej inwestycji. Inwestycja pochłonie około 20 milionów złotych. – Rozłożona będzie na cztery lata – mówi burmistrz. Dlaczego jest tak ważna? Bo warunkuje kolejną – budowę nowych nawierzchni ulic w Falborku.
W tej części Brześcia wszędzie są żużlówki. Mieszkańcy mają tych dróg dość. Skarżyli się na nie, gdy w ubiegłym roku odwiedziliśmy ich w ramach akcji „Tu się żyje”. – Z żużlówek straszliwie się latem kurzy – mówili nam. – Brudzą się elewacje domów. Mieszkańcy narzekali też na to, że wiosną drogi te zamieniają się w jeziora.
Władze Brześcia Kujawskiego obiecywały nam , że jeśli Urząd Miasta i Gminy dostanie dofinansowanie z Unii Europejskiej, natychmiast rozpocznie się budowa kanalizacji, a potem położona zostanie nowa nawierzchnia ulic. – Nie możemy budować dróg, a potem gdy ruszymy z kanalizacją je niszczyć – mówił burmistrz Zawidzki.
Mieszkańcy często mieli dość czekania, domagali się natychmiastowych działań, ale gminy nie stać było na samodzielne sfinansowanie inwestycji. Gdy tylko do Brześcia Kujawskiego dotarły informacje z Urzędu Marszałkowskiego, że jest przyznane dofinansowanie, rozpoczęły się przygotowania do ogłoszenia przetargu przez Urząd Marszałkowski. Projekt zakłada nie tylko budowę sieci kanalizacyjnej w Falborku. W planie jest także m.in. rozbudowa oczyszczalni ścieków w Starym Brześciu. Po położeniu rur kanalizacyjnych w Falborku władze obiecują systematyczne utwardzanie ulic na osiedlu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: