Wielka inwestycja na ukończeniu. To szansa dla całego regionu

Brzeska Strefa GospodarczaNie tylko gmina Brześć Kujawski, ale i cały region może zyskać na kończonej właśnie inwestycji drogowej w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Wszystko kosztem ponad 7 milionów złotych.

Samorząd Brześcia Kujawskiego konsekwentnie wykorzystuje swoje atrakcyjne położenie i fakt posiadania strefy gospodarczej. Ku końcowi zmierzają właśnie prace budowlane wykonywane przez firmę DROGTOM. Chodzi o projekt pn. „Budowa infrastruktury drogowej i oświetleniowej w Brzeskiej Strefie Gospodarczej Pikutkowo – Machnacz”.

Projekt jest współfinansowany w wys. 85% kosztów kwalifikowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO na lata 2007-2013. Inwestycja zlokalizowana jest w obrębie węzła autostrady A1 w Pikutkowie.

– Chodzi o poprawę atrakcyjności Brzeskiej Strefy Gospodarczej. Dzięki temu możliwy będzie wzrost przedsiębiorczości i zatrudnienia. Kompleksowe przygotowanie terenów pod przedsięwzięcia biznesowe to klucz do rozwoju gospodarczego – wyjaśnia Wojciech Zawidzki, burmistrz Brześcia Kujawskiego.

Dzięki realizacji zadania, którego łączny koszt to blisko 7,5 mln. zł, przy ok. 6,2 mln. zł dofinansowania, na terenie gminy przybędzie 5,6 km dróg asfaltowych oraz 122 punkty oświetlenia drogowego. Termin zakończenia robót zaplanowano na 14 sierpnia 2015 r.

Źródło: ddwloclawek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: