Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

W Brześciu ma powstać nowe Centrum Kultury

Brzeskie Centrum KulturyNa rozwidleniu przy wyjeździe z Brześcia Kujawskiego  na powierzchni 2,41 ha na dwóch działkach powstanie  nowe Centrum Kultury,  obiekt budowlany, parkingi, ścieżka rowerowa i chodniki, miejsca postojowe dla pojazdów wielkogabarytowych, zagospodarowanie zieleni.  Już został ogłoszony konkurs na opracowanie Koncepcji architektoniczno-budowlanej i zagospodarowania terenu dla budowy obiektu wielofunkcyjnego: kultura, historia, bezpieczeństwo publiczne, o właściwych rozwiązaniach funkcjonalno-przestrzennych    przy zachowaniu optymalnych wskaźników ekonomicznych.  Po wyłonieniu  maksymalnie trzech najlepszych wykonawców prac konkursowych najlepszemu z nich zostanie udzielone  zamówienie w trybie Zamówienia z wolnej ręki na opracowanie kompletnej dokumentacji  budowlanej,   polegającej na  wykonaniu  projektu   budowlanego,   projektu      wykonawczego wraz z zagospodarowaniem terenu i kompleksowym wyposażeniem obiektu zgodnie z warunkami zawartymi w regulaminie konkursu.

Budynek Centrum Kultury  ma być III kondygnacyjny, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W projekcie  ma się znaleźć sala kinowa, estradowa, oraz  koncertowa.

Nowe centrum obejmować będzie scenę zewnętrzną (zadaszoną), trybuny przed sceną na około 500 miejsc. W koncepcji znajduje się także budynek z przeznaczeniem na wystawę muzealną. Budynek częściowo przeszklony max. III kondygnacyjny  ma być funkcjonalnie połączony z budynkiem Centrum Kultury.  Powierzchnia pomieszczeń wynosić ma ok 450 m2. Przestrzeń ma być  dostosowana pod wyposażenie w system multimedialny.

Ważne dla samorządu brzeskiego jest bezpieczeństwo mieszkańców dlatego  w kompleksie Centrum Kultury znajdzie się budynek z osobnym wejściem o powierzchni ok. 320 m2 (max. II kondygnacje) z przeznaczeniem dla Straży Pożarnej, w tym: pomieszczenia administracyjne, magazyn sprzętu, zaplecze socjalne, toalety, szatnie z prysznicami,  garaże na 3 stanowiska z bezpiecznym i niekolizyjnym wyjazdem na drogę publiczną, dodatkowe instalacje – instalacja odciągu spalin, instalacja sygnalizacji wyjazdu.

Bardzo ważnym jest aby projektowany budynek był dostosowany do lokalnej architektury z uwzględnieniem historii i tradycji Brześcia Kujawskiego i okolic od archeologii brzeskiej sprzed 7,5 tys. lat, przez historię średniowiecza, po czasy ludności wielonarodowościowej.

Jesteśmy na etapie wyłonienia projektanta na opracowanie koncepcji Centrum Kultury i Historii. Powstanie ono na bardzo dobrym pozyskanym terenie  2,5 ha powierzchni do zagospodarowania. Jest to początek całego procesu urbanistycznego i dopasowania do możliwości finansowych,  spełnienia wymogów, oczekiwań kultury , historii, bezpieczeństwa pożarowego, odpowiednich powierzchni rozwiązań aby zabezpieczało  nas na co najmniej 100 lat. To będzie obiekt typu publicznego, który zaprojektują najlepsi urbaniści . Mam nadzieję, że takiego wyłonimy. Najtrudniejszym  dla nas momentem będzie  pokonanie stopnia finansowania. Martwi nas,  że w obecnych rozdaniach unijnych na budowę nowych obiektów nie ma środków finansowych. Na pewno będziemy poszukiwać źródeł finansowania tego przedsięwzięcia – wyjaśnił Wojciech Zawidzki Burmistrz Brześcia Kujawskiego.

Budowa Centrum Kultury będzie kosztować budżet miasta na pewno miliony zł. Ratusz będzie zabiegać o fundusze na realizację jakże ważnego dla mieszkańców projektu. Budowa koncepcji zgodnie z zamiarem burmistrza rozpoczęła by się w 2018 roku. Jak zaznaczył burmistrz w związku z prężnie działającym obecnie Domem Kultury w Brześciu Kujawskim w bardzo trudnych warunkach, tym bardziej zasadnym jest aby ten proces rozpocząć.

Źródło: promocjewloclawskie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Komentarz do “W Brześciu ma powstać nowe Centrum Kultury”

%d bloggers like this: