W Brześciu Kujawskim łatwo o guza

Na środku nowego chodnika przy drodze Brześć Kujawski-Osięciny wciąż stoją słupy energetyczne, które stanowią zagrożenie nie tylko dla rowerzystów, ale i pieszych.
Droga z Brześcia Kujawskiego w kierunku Radziejowa była przez ostatnie pół roku remontowana. Roboty na zlecenie bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wykonywała firma „Strabag”. Obejmowały one m.in. wzmocnienie nawierzchni jezdni na odcinku liczącym 13 km, budowę zatok autobusowych, zjazdów do posesji, remont mostu przez Zgłowiączkę, a na terenie Brześcia Kujawskiego także ułożenie nowych chodników. Czytelnicy już na początku robót zgłaszali nam zastrzeżenia. Dotyczyły one między innymi budowy nowych chodników. – Po zamontowaniu barierek chodnik zrobił się za wąski – twierdziła Czytelniczka. – Problem w tym, że na dotychczasowym miejscu zostały pozostawione słupy energetyczne. W niektórych miejscach więc pomiędzy barierką a słupami trzeba się przeciskać.
Także kolejny Czytelnik, który zadzwonił do naszej redakcji nie rozumie, dlaczego słupy nie zostały przeniesione na skraj chodnika, tylko stoją na środku. – To rozwiązanie jest niebezpieczne, zwłaszcza że z chodnika korzystają nie tylko piesi, ale i rowerzyści – mówi. Dla bezpieczeństwa korzystających z chodnika, zwłaszcza tych, którzy zjeżdżają rowerem z górki słupy powinny być przeniesione w inne miejsce.
Wojciech Zawidzki, burmistrz Brześcia Kujawskiego podkreśla, że sygnały w tej sprawie dotarły także do Urzędu Miasta i Gminy i zostały przekazane do bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Z wyjaśnień, jakie dotarły z GDDKiA do Urzędu Miasta i Gminy wynika, że opracowany zostanie projekt przeniesienia słupów energetycznych w inne miejsce.
Dlaczego wcześniej tego nie zrobiono? – Remont polega na odtworzeniu tego, co było – odpowiada Tomasz Okoński, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – A w tym miejscu, gdzie był układany nowy chodnik słupy energetyczne już stały. Ale zdajemy sobie sprawę, że one przeszkadzają i chcemy tę sprawę uporządkować. Dlatego zleciliśmy opracowanie dokumentacji i słupy będą przeniesione na skraj pasa drogowego.
Kiedy? Do 15 października ma być przygotowana dokumentacja. Następnie GDDKiA rozstrzygnie, kto zajmie się przenosinami. Konkretnego terminu GDDKiA nie była nam w stanie podać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: