W Brześciu Kujawskim budowana jest ścieżka rowerowo-piesza

Ścieżka rowerowo-piesza już niedługo połączy Brześć Kujawski ze Starym Brześciem. Na wysokości Zespołu Szkół Rolniczych planowane jest także zainstalowanie sygnalizacji świetlnej na jezdni.
Najpierw ścieżka rowerowo-piesza była budowana w Falborku wzdłuż drogi prowadzącej z Brześcia Kujawskiego do Radziejowa. Dzięki temu rowerzyści i piesi bez obaw poruszają się wzdłuż ruchliwej trasy. Tę ścieżkę budowano etapami – najpierw wydatkowano z budżetu gminy 300 tysięcy złotych, w kolejnym roku 500 tysięcy złotych.
W ubiegłym roku władze gminy zdecydowały o budowie kolejnego ciągu rowerowo-pieszego, tym razem z drugiej strony miasta. Nowa ścieżka biegnie wzdłuż drogi prowadzącej z Brześcia Kujawskiego do Włocławka, od miasta do Starego Brześcia. Za dworcem PKS rozbudowywany jest parking. Powstaje też taras widokowy na jezioro Smętowo. Pozostało jeszcze wykonanie oświetlenia, posadzenie nowych drzew. I doprowadzenie ścieżki do drogi prowadzącej w kierunku Zespołu Szkół Rolniczych w Starym Brześciu.
Jak zapewnia burmistrz Wojciech Zawadzki, inwestycja ma być gotowa do czerwca. Pochłonie około miliona złotych. Część kosztów ma pokryć Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, ścieżka budowana jest bowiem wzdłuż drogi krajowej. Prace ponownie ruszą w kwietniu. Dwie trzecie ścieżki pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Brześciu Kujawskim wykonali w zeszłym roku. Teraz niewiele już zostało.
Nie jest wykluczone, że na zakończenie tej inwestycji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zainstaluje na drodze pomiędzy ścieżką a budynkiem szkolnym w Starym Brześciu sygnalizację świetlną, co znacznie poprawiłoby bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: