Uzdrowisko w Wieńcu Zdroju dostaje szansę na drugie życie

Wszystko dzięki biznesmenowi z Włocławka, który zainwestuje blisko 100 milionów złotych. Powstaną, m.in., czterogwiazdkowy hotel oraz miniaquapark.
Podstawowe prace budowlane już się rozpoczęły. W ciągu dwóch lat uzdrowisko ma się stać jednym z najlepiej wyposażonych i najpiękniejszych tego typu miejsc w kraju. Biznesmen, Krzysztof Grządziel, podzielił inwestycję na trzy etapy.
W ramach pierwszego zamierza wybudować czterogwiazdkowy hotel, który pomieści 550 osób. – Dajemy w ten sposób uzdrowisku drugie życie – mówi włocławski biznesmen. – Będzie mógł z niego skorzystać każdy, kto tylko będzie miał ochotę.
Jedną z głównych atrakcji na terenie uzdrowiska ma być miniaquapark z rwącą rzeką. Wyposażony w trzy tory, każdy o długości 25 metrów. Kuracjusze będą mieli również do dyspozycji jacuzzi, kręgielnię, kilka saun, komorę śniegową, a także sale do aerobiku i fitness. Budowa hotelu rozpocznie się już w październiku.
Drugi etap inwestycji obejmie rozbudowę istniejącej już rozlewni wód. Ta część ma się zakończyć w drugiej połowie przyszłego roku. Otwarcie hotelu przewidziane jest na koniec 2012 roku.
W ramach trzeciego etapu istniejące już obiekty zostaną zmodernizowane. Na terenie uzdrowiska powstanie system podziemnych przejść, dzięki któremu będzie można swobodnie się przemieszczać bez konieczności wychodzenia z obiektu.

Źródło: www.nowosci.com.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Komentarz do “Uzdrowisko w Wieńcu Zdroju dostaje szansę na drugie życie”

%d bloggers like this: