Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Brześć Kujawski

inna strona miasta

Trwa rozbudowa drogi powiatowej Osięciny – Wieniec – Włocławek

Trwa rozbudowa drogi powiatowej Osięciny -  Wieniec - WłocławekRealizowana  inwestycja rozbudowy drogi powiatowej na odcinku o długości około 7 km zostanie wykonana w terminie do dnia 15 września 2017 r.

Zakres rzeczowy zadania obejmuje: poszerzenie szerokości jezdni do 6,0 m; budowę ścieżki rowerowej, wykonanie poboczy, budowę przystanków autobusowych z peronami, modernizację istniejącego odwodnienia, budowę zjazdów, wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego, budowę przejścia dla pieszych z azylem i oznakowaniem aktywnym pełnił będzie ważną rolę komunikacyjną.

Dodatkowo w ramach tej inwestycji wykonana zostanie ścieżka rowerowo-piesza łącząca Wieniec Zalesie z miejscowością Wieniec na całej długości planowanego odcinka drogi w zasadzie za miejscowość Wolica.

W najbliższych miesiącach  zabiegać będzie on o połączenie  tej ścieżki przez miejscowość Falborz z Osiedlem Cukrownia.

Źródło: promocjewloclawskie.pl

1 Comment

  1. ścieżka rowerowa Wieniec zalesie i Wieniec a co z Brześciem Kujawskim, żadnych ścieżek rowerowych, żadnych atrakcji, obiecane jezioro i usypana plaża nie nadaje się do użytkowania, rzeka która niegdyś służyła ludziom jako miejsce rekreacji i wędkarstwa zarośnięte i wymaga oczyszczenia, centrum miasteczka przypomina fawele brazylijskie, zabytek ze zdjęciem starej szkoły na sprzedaż i gmina nie chce tego kupić, zagospodarowany odcinek rzeki przy upuście zarasta i latem pokrywa się 10cm warstwą rzęsy, kiedyś las od Rumaków do Kazania był miejscem spacerów i szkolnych zawodów sportowych a dzisiaj nie ma tam nawet jednej ścieżki (warto byłoby udrożnić kilka miejsc zwłaszcza wzdłuż rzeki dla celów rekreacyjno-spacerowych bądź też wypraw rowerowych, dlaczego nie ma ścieżki od Brześcia przez Sokołowo do Kazania i powrotnej przez las do Brześcia, teren poniżej basenu miejskiego idealnie nadaje się na oczyszczenie z trzcin i wykonania zalewu dla wędkarzy i mieszkańców Brześcia. Brześć jest położy w ciekawym miejscu, brakuje tylko zarządcy i doradców a zwłaszcza wśród radnych z Brześcia, za to nie brakuje ich w Wieńcu. Popatrzcie na Kowal jak miasteczko kwitnie czy na Boniewo ile pozyskało dotacji unijnych, ludzie obudźcie się wreszcie bo w końcu z miasteczka nic nie zostanie. Dlaczego nie wybudowaliście ronda przy wjeździe do Brześcia od Włocławka, tylko beznadziejne skrzyżowanie, kto to wymyślił i czy nie ma już myślących ludzi w naszej gminie. Można by tak przytaczać mnóstwo zaniedbań ze strony władz gminy, jedynym godnym pomysłem była inwestycja w tereny przy wjeździe na autostradę.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

© 2018 Brześć Kujawski

brzesckujawski.cba.pl zalogujDo góry ↑

%d bloggers like this: