Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Brześć Kujawski

inna strona miasta

Rewitalizacja jeziora Cmentowo w Brześciu Kujawskim

Rewitalizacja jeziora Cmentowo w Brześciu  Kujawskim

W ciągu ostatnich lat do gmin, które zamierzają poprawić infrastrukturę turystyczną i rekreacyjną nad jeziorami napływają środki finansowe z UE. Już w połowie sierpnia br. nastąpi otwarcie ofert dla zadania pod nazwą”Rewitalizacja jeziora Cmentowo w Brześciu Kujawskim”. Celem rewitalizacji jest odmulenie części istniejącej jeziora, udrożnienie łączące odmulone jezioro z projektowanym zagospodarowaniem terenu od strony istniejącego dworca autobusowego, wykonanie pomostu pływającego, plaży, fontanny, drewnianych schodów skarpowych. Kolejnym etapem tej inwestycji będzie wykonanie ciągu spacerowego.Rewitalizacja jeziora pozwoli zahamować sukcesję roślinną, polegającej na stopniowym zmniejszaniu się powierzchni otwartej wody jeziora i poszerzenie pasa trzcinowisk. Realizacja zadania odbywać się będzie w ramach projektu „Przywrócenie równowagi ekologicznej na terenie gmin Województwa Kujawsko–Pomorskiego w związku z budową autostrady A1 w latach 2011- 2015. Kwota dofinansowania przedsięwzięcia – 700 tys. zł. Termin zakończenia inwestycji „Rewitalizacja jeziora Cmentowo w Brześciu Kujawskim” planowany jest na październik 2015 roku.

Źródło: http://promocjewloclawskie.pl/brzesc-kujawski/jezioro-cmentowo-w-brzesciu-wypieknieje-znamy-szczegoly

4 Comments

  1. Gdy byłam dzieckiem, marzyłam o stworzeniu pomostu, kawiarenki itp. na „naszym” Cmentowie…
    Marzenia się spełniają !!!

  2. witam bedzie to tylko kasa wyrzucona w błoto widać to już jak sie za to zabrali

  3. Te zakute łby w sredniowieczną zbroję nie mają pojęcia o czym piszą . Jedna kropla wody jest dużo ważniejsza od 10 litrów gnoju , więc choć by wyszło bagno to mi nie przeszkadza a tym zakutym łbom , proponuję wyjazd na Mazury lub na Warmię i tam zobaczycie jak metr bagna można przeistoczyć w jezioro i to co robi nasz Burmistrz to uwazam , że wziął na siebie bardzo wielkie ryzyko ale nie jestem pesymista i wiem ze to sie uda , będzie pomost i ta kawiarenka tak jak wyżej wspomniano ziści się mojej przedmówczyni marzenie i Zawidzki , Najberg i Jaroszewski na pewno by sie tego ryzyka nie podjeli. Więc stawiam na Zawidzkiego

  4. To bardzo cenna inicjatywa. Bardzo się cieszę, że władze Brześcia -Kuj. zabrały się za porządkowanie miasteczka.Widać efekty. Czy jest w Polsce tak wiele miast o takim położeniu? Średniowieczne wały obronne, fragmenty murów, dolina Zgłowiączki, Cmentowo.To atuty, które właściwie wykorzystane, mogą zwiększyć zainteresowanie grodem Łokietka.A każdy człowiek, który tu się zatrzyma choćby na kilkadziesiąt minut przekaże swoje wrażenia innym. A także może coś kupić, zjeść itp.
    Takie miasteczka, z historią są na zachodzie bogate i dobrze się tam żyje.Ale od czegoś trzeba zacząć.I dobrze , że w Brześciu to rozumieją.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

© 2018 Brześć Kujawski

brzesckujawski.cba.pl zalogujDo góry ↑

%d bloggers like this: