Remont skrzyżowania na drodze krajowej nr 62 w Brześciu Kujawskim

Remont skrzyżowania na drodze krajowej nr 62 w Brześciu KujawskimBrześć Kujawski wreszcie doczeka się remontu skrzyżowania na drodze krajowej nr 62 z drogą wojewódzką nr 268. Rozpoczynające się właśnie prace mają przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo na ruchliwym skrzyżowaniu.

Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 62 w Brześciu Kujawskim odbywa się w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Miejscem niebezpiecznym jest w tym przypadku skrzyżowanie drogi krajowej nr 62 z drogą wojewódzką nr 268. Przetarg na inwestycję obejmującą również przebudowę dojazdów i infrastrukturę techniczną (w tym chodnik i ścieżkę rowerową) został rozstrzygnięty w połowie września i obecnie wykonawca szykuje się do rozpoczęcia prac.

– Zamiast ronda będą dobudowane pasy rozdzielcze. Kiedy ktoś będzie jechał z Brześcia w kierunku Włocławka, przejedzie prosto, a po lewej stronie będzie stworzony pas dla tych kierowców, którzy będą chcieli skręcić na Wieniec – wyjaśnia Wojciech Zawidzki, burmistrz Brześcia Kujawskiego.

Remont ma zakończyć się w ciągu 90 dni od podpisania umowy z wykonawcą. W tym czasie kierowcy przemierzający trasę Brześć Kujawski – Włocławek będą musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami.

Dojazd do Brześcia będzie dodatkowo utrudniony od strony Wieńca. Równolegle do prac na skrzyżowaniu będzie prowadzona modernizacja drogi wojewódzkiej nr 268 na odcinku od Kątów do Starego Brześcia. Blisko kilometrowy odcinek ma zostać przebudowany do końca października br.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: