Przebudowa ulic w Brześciu Kujawskim

Przebudowa ulic w Brześciu Kujawskim

Właśnie rozpoczął się kolejny etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 265 łączącej Brześć Kujawski z Kowalem. Ruszył też remont nawierzchni ulic w centrum miasta: Żeromskiego, Krakowskiej i Wojska Polskiego.

Remont ulic Żeromskiego, Krakowskiej i Wojska Polskiego rozpoczął się od wymiany krawężników. W najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z wymianą nawierzchni chodników. Dodatkowo na jezdni prowadzone będą badania nośności, które pozwolą wybrać najlepszy sposób remontu. Wstępnie planowane jest frezowanie oraz ułożenie nowej warstwy asfaltobetonu. W miejscach z uszkodzoną podbudową wykonywane będą punktowe roboty związane z jej wzmocnieniem.

Podczas prac przy krawężnikach i chodnikach wykonawca nie planuje wstrzymania ruchu. Na jednokierunkowych ulicach Żeromskiego i Krakowskiej nie będzie większych utrudnień – jezdnia zostanie jedynie zwężona, ograniczone zostaną też miejsca parkingowe. Chodniki będą przebudowywane odcinkami. Krótkotrwałe objazdy czekają kierowców jedynie w trakcie prac przy układaniu warstw bitumicznych. Planowane jest wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na sąsiednich ulicach jednokierunkowych (Narutowicza, Dubois i Targowej). Na ulicy Wojska Polskiego prace prowadzone będą na połowie szerokości drogi – ruch będzie odbywać się wahadłowo. Na wszystkich remontowanych ulicach należy liczyć się z dodatkowymi ograniczeniami prędkości oraz nieco dłuższym czasem przejazdu.

Źródło: www.brzesckujawski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: