Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Brześć Kujawski

inna strona miasta

Podsumowanie 2015 roku

Wojciech ZawidzkiZdaniem Burmistrza Wojciecha Zawidzkiego dla Miasta i Gminy Brześć Kujawski był to rok najbardziej intensywny pod względem inwestycyjnym. Zaplanowano inwestycji na około 16 mln zł. Wszystkie zostały wykonane. Było to rozdanie ostatnich funduszy unijnych z okresu 2007 – 2012. W minionym roku Brześć Kujawski skupiony był na wykonaniu dróg w terenie miejskim, na terenach „po cukrowniczych” ale głównie realizowane były  zdania  budowy infrastruktury drogowej, oświetleniowej, kanalizacyjnej, deszczowej, światłowodowej w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Dzięki temu pozyskiwani są nowi inwestorzy. To jest największy sukces, który samorząd brzeski osiągnął w minionym roku. Daje to samorządowi pełną satysfakcję z wykorzystanych środków finansowych unijnych.

Nie udało się  zrealizować budowy obwodnicy Brześcia Kujawskiego, ponieważ   zadanie  nie znalazło się na liście budowy. Bez niej będzie traciło znaczenie to co zostało stworzone do chwili obecnej, co zostało zainwestowane z funduszy samorządu i unijnych i innych źródeł finansowania.  Podwaliny dla lokowania się nowych firm zostały stworzone jednak bez obwodnicy firmy nie będą chciały się tu urządzać. Miejmy nadzieję, że uda się zrealizować to przedsięwzięcie inwestycyjne w kolejnym roku. 2016 rok jest okresem gdzie perspektywa unijna 2014 – 2020 nie jest uruchomiona. Głównie opieramy się na inwestycjach ze źródła finansowania własnego. Będziemy remontować, kończąc  drogi w mieście i terenach wiejskich, ale skupiliśmy się w nowym roku na projektowaniu tych przedsięwzięć do wykonania w latach 2017- 2018. Liczymy także na to, że Urząd Marszałkowski w końcu wyremontuje  zniszczone drogi wojewódzkie, które zbiegają się w Brześciu Kujawskim – mówił  Burmistrz Wojciech Zawidzki.

Zdaniem burmistrza wybudowanie zniszczonych dróg wojewódzkich przez sejmik oraz realizacja budowy obwodnicy Brześcia Kujawskiego stworzy podwaliny do rozwoju gospodarczego  wokół Włocławka i na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej.

Źródło: promocjewloclawskie.pl

1 Comment

  1. W dalszym ciągu nic się nie mówi i nic nie robi w wsprwie nowego domu kultury. Chociaż to bardzo ważna sprawa. Dla naszego regionu. A co z walorami geograficzno-historycznymi
    naszego regionu,czy wykożystamy je?Skoro burmistrz twierdzi że bez obwodnicy i innych podobnych przedsięwzięć
    Inwestycje w brzeskiej strefie gospodarczej nie przyniosą dobrego rezultatu. To czy nie są to zmarnowane środki?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

© 2018 Brześć Kujawski

brzesckujawski.cba.pl zalogujDo góry ↑

%d bloggers like this: