Podejrzani o rozbój w Brześciu Kujawskim zatrzymani

Podejrzani o rozbój w Brześciu Kujawskim zatrzymani

Policjanci z Brześcia Kujawskiego zatrzymali dwóch podejrzewanych o rozbój mężczyzn, którzy napadli i okradli przypadkowo spotkanego nieznajomego. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 8 maja w godzinach popołudniowych w rejonie sklepu spożywczego w Brześciu Kujawskim (pow. włocławski). Policjanci ustalili przebieg zdarzeń.

– Pokrzywdzony, po przyjeździe do miasta i zakupie alkoholu, zaproponował dwóm stojącym w pobliżu mężczyznom wspólne picie pod chmurką – mówi sierż. Tomasz Tomaszewski z zespół komunikacji społecznej KMP we Włocławku. – W pewnym momencie jeden z zaproszonych zaatakował i przewrócił mężczyznę. Wówczas napastnik przytrzymał go i wyciągnął mu portfel z kieszeni. Po zabraniu z portfela kilku tysięcy złotych sprawcy zbiegli.

Mundurowi, pracując nad sprawą, ustalili, że rozboju mogli dokonać dwaj mieszkańcy Brześcia Kujawskiego, których zatrzymali już następnego dnia (9 maja). Obaj, w wieku 26 i 27 lat, trafili do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieli.

Śledczy, podczas przeszukania mieszkania młodszego z nich, znaleźli odzież, która została zakupiona za skradzione pieniądze.

Prawdopodobnie w piątek, 11 maja mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty rozboju. Za ten czyn może im grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: www.pomorska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: