Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Brześć Kujawski

inna strona miasta

Po śmiertelnym wypadku wreszcie usuną słupy energetyczne

Usunięte zostaną słupy energetyczne stojące na chodniku i ścieżce rowerowej przy drodze krajowej nr 62

Jak podaje Gazeta Pomorska po śmiertelnym wypadku wreszcie usunięte zostaną słupy energetyczne stojące na chodniku i ścieżce rowerowej przy drodze krajowej nr 62. O tym zapewnia bydgoski oddział GDDKiA.

Dziś (8 października 2012) po odłączeniu prądu mają się rozpocząć prace związane z usuwaniem słupów energetycznych – zawalidróg, stojących na chodniku i ścieżce rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 62 biegnącej w kierunku Radziejowa.

Droga ta była remontowana trzy lata temu. Prace obejmowały m.in. wzmocnienie nawierzchni jezdni, budowę zatok autobusowych, zjazdów do posesji. Wyremontowany został most przez Zgłowiączkę, a także chodniki. Na chodnikach zaś stanęły barierki odgradzające przejście dla pieszych od ruchliwej jezdni.

Dlaczego w tym czasie nie zostały usunięte betonowe słupy energetyczne z pasa drogowego? Tomasz Okoński, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad tłumaczy, że remont polegał tylko na odtworzeniu i nie była możliwa ingerencja w „infrastrukturę nie związaną z drogą”. – Przygotowana dokumentacja po prostu nie dotyczyła przenoszenia słupów – wyjaśnia rzecznik.

Ale między innymi po interwencji Gazety Pomorskiej i monitach ze strony burmistrza Wojciecha Zawidzkiego bydgoski oddział GDDKiA rozpoczął prace projektowe, żeby pozbyć się słupów. Bo stwarzały one poważne zagrożenie, zwłaszcza dla rowerzystów.

W ubiegłym roku bydgoski oddział GDDKiA po rozmowach z firmą energetyczną, dotyczących m.in. partycypacji w kosztach, ogłosił przetarg na usunięcie słupów. Ale okazało się, że za zaproponowaną cenę nikt nie chciał się tego zadania podjąć. Wykonawca nie został wyłoniony. Więcej pieniędzy na to zadanie też nie było. W końcu jednak w tym roku w przetargu wyłoniony został wykonawca. – Czternastego września przekazaliśmy mu plac budowy – dodaje Tomasz Okoński. A dziś po odłączeniu prądu mają rozpocząć się roboty. Część domów w sąsiedztwie nie będzie miała jednak energii elektrycznej. Koszt tych prac to ponad 150 tysięcy złotych.

Niestety, kilka miesięcy temu przed usunięciem słupów na ścieżce rowerowej doszło do tragicznego wypadku. Rowerzystka przewróciła się i trafiła do szpitala. W szpitalu zmarła. I nie był to pierwszy wypadek przy drodze krajowej w kierunku Radziejowa. Na szczęście jednak wcześniej dochodziło do mniej dramatycznych zdarzeń – na przykład złamania ręki.
Przeniesienie słupów to absolutna konieczność.

Źródło: pomorska.pl 

7 Comments

 1. Tak to jest jak projektan nie przyjeżdza na miejsce prac tylko bierze wszystko z map, które nie zawsze są aktalne.
  Przy pierszym projekcie powinien te słupy uwzględnic i byłoby po sprawie.

 2. Artykuł żywcem przepisany z gazety kujawskiej, gdzie nie jest dokładnie opisane jak było.Po wypadku,który zdarzył się w czerwcu ubiegłego roku ( 2011)- dziewczynka jadąc rowerem uderzyła w słup i miała złamaną rękę i palce dłoni,jej rodzice opisali to zdarzenie i wysłali do BYDGOSZCZY do Krajowych Drog informując też o tym Urząd Gminy.Bydgoszcz odpisała,że słupy będę zlikwidowane pod koniec 2011 roku.Jednak mijały miesiące a słupy jak stały tak stoją do tej pory.Musiał się wydarzyć kolejny tym razem śmiertelny wypadek,żeby w końcu ktoś trzezwo pomyslał nad tym co się stało, i wydał decyzję o likwidacji słupów.Wiem też,że po wypadku tej małej Burmistrz wystosował pismo w tej sprawie i ono też pozostało tylko na obietnicach.

 3. Administrator

  11 października 2012 at 05:53

  Pani Krystyno – jest podane źródło artykułu, że jest z Pomorskiej.

 4. Przepraszam, nie zwróciłam uwagi.Faktycznie jest podane zródło artykułu.

 5. Znając naszych prokuratorów poszkodowani są własnie oni

 6. Kobieta,która jeździła X lat tą trasą była winna że jeździła,po remoncie trasy.Bo zginęła jadąc rowerem

 7. Kupię ziemię w brzesciu kujawskim – minimum 5000mkw. Płatne gotówką pośrednikom dziękuję. tel 793735333

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

© 2018 Brześć Kujawski

brzesckujawski.cba.pl zalogujDo góry ↑

%d bloggers like this: