„Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców” w Brześciu Kujawskim

„Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców” w Brześciu Kujawskim

25 osobowa grupa pasjonatów książek Zbigniewa Nienackiego z Australii, Anglii z Polski – Krakowa, Lublina, Łodzi i Ciechocinka spotykała się tym razem w świecie rzeczywistym w Brześciu Kujawskim.

W ostatni weekend sierpnia br. w Brześciu Kujawskim władze Ratusza oraz miłośnicy twórczości Zbigniewa Nienackiego z całej Polski oraz z zagranicy uczestniczyli w uroczystym odsłonięciu tablicy informacyjnej na której zamieszczono wyniki przeprowadzonych badań – ilustracje i informacje o związkach w książce „Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców” z miastem Brześć Kujawski.

Uroczyście dokonując odsłonięcia tablicy Burmistrz Brześcia Kujawskiego Wojciech Zawidzki zaznaczył „zawsze zabiegamy, aby promować pod każdym względem nasze miasteczko od archeologii do średniowiecza, a jednocześnie to również co członkowie forum spotkali w naszym miasteczku. Jesteśmy wdzięczni, ze możemy włączyć to do naszej historii.”

Członkowie forum zbadali poszczególne tomy powieści „Pana Samochodzika i Wyspy Złoczyńców” docierając do miasteczka w 2014 roku. Znaleziono wówczas wiele dowodów na to, że książkowy Antoninów to właśnie Brześć Kujawski . Podczas jednodniowego pobytu członkowie forum postanowili wówczas zwiedzić Brześć Kujawski szukając śladów podobnych z powieści i tych w miasteczku między innymi: cukrowni, kolejki wąskotorowej, rynku studni, kościoła, piekarni, bunkrów. Wyspa złoczyńców znajduje się na jeziorze Cmentowo. Jak się dowiedzieliśmy Nienacki czerpał z wielu miejsc inspiracje do swojej powieści, fikcji literackiej.

Fani kultowej serii podczas uroczystości wysłuchali odczytanych fragmentów z powieści „Pan Samochodzik i Wyspy Złoczyńców, które świadczą, że pierwowzorem książkowego Antoninowa jest Brześć Kujawski..pl

Źródło: q4.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: