Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Brześć Kujawski

inna strona miasta

Otwarcie ostatniego 19-kilometrowego odcinka autostrady A1

Od środy 30 kwietnia 2014 roku kierowcy mogą już korzystać z ostatniego 19 km odcinka autostrady A1 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Udostępnienie trasy od Włocławka do Kowala umożliwia podróżowanie bez przeszkód autostradą z Gdańska do Łodzi, a czas przejazdu pomiędzy tymi miastami skrócił się o dodatkowe 30 minut.

Autostrada A1 jest niewątpliwie jedną z najważniejszych tras komunikacyjnych Polski. Łączy porty morskie Trójmiasta z Górnym Śląskiem i z południem Europy. Trasa ma strategiczny wpływ na rozwój ekonomiczny regionu i kraju, tworząc korzystne warunki dla nowych inwestycji. Wpływa również na spadek liczby wypadków drogowych i usprawnia komunikację pomiędzy poszczególnymi regionami Polski.

Przypominamy, że od grudnia 2013 r. kierowcy mogą korzystać z 45-kilometrowego odcinka autostrady A1 od Torunia do Włocławka. 30 kwietnia 2014 roku otwartych zostało 19 kilometrów trasy od Włocławka do Kowala. Po pozytywnym zakończeniu prac odbiorowych trasa główna została udostępniona kierowcom. Do wakacji nadal będą kontynuowane prace m.in.: na drogach lokalnych, serwisowych i Miejscach Obsługi Podróżnych. Obecnie MOP-y od Torunia do Kowala nie są jeszcze udostępnione, niemniej jednak będą one podlegały procedurze odbiorowej już od maja bieżącego roku.

Źródło: www.gddkia.gov.pl

1 Comment

  1. szkoda ze nie burmistrz bylo by o wiele szybciej kochani za nasze nie rozwazne decyzje w wyborach placimy latami taka prawda szkoda usunoc to co nie wygodne dla gminy a nie dla jego znajomych jest dobre bo reka reke myje szkoda

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

© 2018 Brześć Kujawski

brzesckujawski.cba.pl zalogujDo góry ↑

%d bloggers like this: