Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Nowe budynki domu dziecka w Brzeziu są już otwarte

Nowe budynki domu dziecka w Brzeziu są już otwarteOd kilku dni wychowankowie domu dziecka w Brzeziu mieszkają w nowych Placówkach Opiekuńczo-Wychowawczych „Jaś” i „Małgosia”. Budynki są pierwszą inwestycją w województwie sfinansowaną dzięki pieniądzom z nowej unijnej perspektywy.

Wychowankowie domu dziecka w Brzeziu wyczekiwali momentu przeprowadzki od dawna. Dzięki przenosinom do nowych budynków dzieci mieszkają teraz w wygodnych dwuosobowych pokojach, z których każdy jest wyposażony w komputer z dostępem do internetu.

Nowe budynki o powierzchni 300 m2 każdy przypominają bardziej dobrze zaprojektowane domy dla dużej rodziny niż tradycyjne obiekty przeznaczone dla placówek opiekuńczo-wychowawczych. Dla kilkudziesięciu wychowanków domu dziecka oznaczają one znaczną poprawę warunków życia.

Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze „Jaś” i „Małgosia” to zupełnie nowa jakość w życiu ich mieszkańców. Przyjęte programy wychowawcze (różne, bo każdy z nowych domów jest inny, dostosowany do potrzeb mieszkających w nim młodych ludzi) zakładają, że dzieci będą żyć w nich „po domowemu”, a do każdego wychowawcy będą podchodzić indywidualnie. Mieszkańcy placówek będą natomiast spełniać zwykłe domowe obowiązki i dbać o najbliższe otoczenie.

Zgodnie z ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej od 2020 roku w podobny sposób będą funkcjonować wszystkie domy dziecka w kraju. Każdą placówkę opiekuńczo-wychowawczą będzie mogło zamieszkiwać nie więcej niż dla 14 dzieci.

Aby spełnienie tych wymagań było możliwe powiat włocławski (jako jeden z pierwszych samorządów w kraju) już teraz przygotowuje nowe budynki dla podlegających mu domów dziecka. Kolejną inwestycją ma być budowa takich samych domów dla wychowanków Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim. Czytaj więcej na ddwloclawek.pl

Źródło: ddwloclawek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: