Nocą do lekarza

Pani Ewa Kończyńska – radna powiatu włocławskiego pracuje jako lekarka w przychodni w Brześciu. Działalność polityczna zabiera jej tyle czasu, że pacjentów przyjmuje wieczorami i w nocy.
Jeden z mieszkańców miasteczka poskarżył się Nowościom Włocławskim na późne godziny przyjęć lekarki w ośrodku zdrowia w Brześciu Kujawskim. Według rozżalonego brześcianina, doktor Ewa Kończyńska zaczyna przyjmować pacjentów ok. godz. 19, a powinna wcześniej. Ponieważ chętnych do niej nie brakuje, ostatnie wizyty kończą się nawet po godz. 22. Doktor Ewa Kończyńska ma 33-letnią praktykę lekarską, 23 lata pełni funkcję kierownika miejscowego ośrodka zdrowia, a od roku 2001 prowadzi w Brześciu Kujawskim Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej. Jest też radną powiatu włocławskiego.
– Nie ma takich sytuacji, żeby moi pacjenci pozostawali bez opieki – broni się doktor Kończyńska. – Zatrudniam 6 lekarzy i w ośrodku zawsze któryś z nich przyjmuje. Co do moich godzin przyjęć, to nie zawsze zaczynam pracę na miejscu, bo muszę też odbywać wizyty domowe. Stąd wynikają opóźnienia. A że przyjmuję do późnych godzin wieczornych… No cóż, taka praca. Pacjentów mam wielu, a nikogo nie chcę odsyłać bez udzielenia porady lekarskiej. Jeśli chodzi o politykę, to przecież nie zajmuję się nią dla przyjemności, ale żeby rozwiązywać problemy społeczne.
Mieszkańcy Brześcia murem stają za Ewą Kończyńską. Potwierdzają wprawdzie, że przyjmowanie pacjentów nie zawsze jest zgodne z podanym harmonogramem, że przeciąga się do późnych godzin wieczornych, ale narzekają tylko nieliczni i bez przekonania. Pacjentka korzystająca z usług przychodni doktor Kończyńskiej mówi, że godziny przyjęć są uciążliwe, ale i tak woli czekać, niż zmienić lekarza.

(Źródło: www.nowosci.com.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: