Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Mieszkańcy Brześcia Kujawskiego obawiają się, że jakiś samochód wjedzie do ich domu

Mieszkańcy Brześcia Kujawskiego obawiają się, że jakiś samochód wjedzie do ich domu

Mieszkają tuż przy jezdni, w miejscu, gdzie jeden pas ruchu się kończy zmuszając kierowców do ostrego skrętu w lewo. Niestety, zdarza się, że kierowcy, zwłaszcza ci, którzy jadą tranzytem przez Brześć Kujawski, w ostatniej chwili dostrzegają, że tuż przed nimi wyrasta dom mieszkalny. Nie każdy z nich potrafi w porę wyhamować- Mamy już dość i obawiamy się o nasze bezpieczeństwo – mówi Jadwiga Pręgowska. – Niedawno po raz kolejny zostały skoszone barierki mające chronić pieszych.Do rozmowy włącza się syn kobiety: – Gdy byłem małym chłopcem, to barierki stały na dość długim odcinku, ale z czasem systematycznie ich ubywa. Teraz została tylko jedna. Chyba chroni słup energetyczny, który też ledwo stoi. Beton jest spękany, a zardzewiałe zbrojenie na wierzchu. Wystarczy, że samochód lekko uderzy i wiele kabli spadnie na chodnik. Jednak największym problemem są zachowania kierowców ciężarówek. Ostatnio jeden z nich jechał pod prąd na jednokierunkowej ulicy. Chyba pomylił drogę i wracał nie zwracając uwagi na znaki drogowe.

Takie zachowania kierowców potwierdza kierowniczka sklepu usytuowanego obok skrzyżowania przy pl. Łokietka i ul. Dubois. – Najgorzej jest z tirami, bo ich kierowcy nie tylko gubią się w mieście, ale jadąc od strony Lubrańca wjeżdżają w ul. Dubois – podkreśla Aneta Stefańska. – A przecież obowiązuje tu ruch jednokierunkowy. Gdy dojadą do placu Łokietka, to długim samochodem nie mogą się zmieścić i uszkadzają barierki. Tak straciliśmy w grudniu nasze lustro, które stało na rogu ulicy i ułatwiało kierowcom wyjazd z naszego parkingu. Nie po raz pierwszy to się zdarzyło.

Czy zatem mieszkańcy skazani są na nieuwagę, a być może również lekkomyślność kierowców? Czy właściciele domu, który oddzielony jest od jezdni jedynie wąskim chodnikiem mają drżeć o swój los?- Znamy ten problem, a temat był poruszany na sesji rady – podkreśla Wojciech Zawidzki, burmistrz Brześcia Kujawskiego. – To jest droga wojewódzka. Ponownie wystąpimy do zarządcy o jej dodatkowe oznakowanie, aby nie dochodziło do podobnych zdarzeń.

Burmistrz sugeruje, aby zainstalować w tych miejscach np. pulsujące światła lub wprowadzić inne, skuteczne rozwiązania, dzięki którym zminimalizowana zostanie możliwość popełniania tego rodzaju błędów.

Źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: