Memoriał im. Czesława Wasielewskiego

Memoriał im. Czesława WasielewskiegoW dniu 27 maja o godz. 14:00 wystartują ze stadionu w Lubrańcu na stadion w Brześciu Kujawskim zawodnicy w ramach IV już Memoriału im. Czesława Wasielewskiego.

Memoriał im. Czesława Wasielewskiego jest wydarzeniem upamiętniającym urodzonego w Brześciu Kujawskim jednego z czołowych polskich lekkoatletów – biegaczy, członka kadry olimpijskiej, którego wybuch II Wojny Światowej pozbawił udziału w Igrzyskach.

Największym jednak Jego osiągnięciem, jestem o tym przekonany, jako działacza sportowego był pomysł, inicjatywa oraz wybudowanie w 1961 roku stadionu sportowego w Brześciu Kujawskim. Stadion udoskonalany przez Jego następców służy mieszkańcom Brześcia Kujawskiego do dnia dzisiejszego.

W tym roku wybrano niezwykle atrakcyjną trasę biegu Lubraniec – Brześć Kujawski na dystansie 10 km. Trasa jest certyfikowana, a organizatorzy zadbali o wszystko. Jestem przekonany, że zawodnicy, jak i widzowie, którzy wezmą udział w Memoriale będą usatysfakcjonowani.

Zasłużony dla Gminy Brześć Kujawski Czesław WasielewskiTradycją jest, że zwycięzcy kategorii open otrzymują jedyne w swoim rodzaju, rzeźbione statuetki. Statuetki są piękne, a wykonał je artysta rzeźbiarz Sławomir Micek.

Dodam jeszcze, że w dniu 3 maja br. podczas uroczystej sesji Rady Miasta i Gminy Czesław Wasielewski otrzymał tytuł „Zasłużony dla gminy Brześć Kujawski”.

Zatem do zobaczenia na starcie i na mecie.

Zbigniew Pręgowski

Linki:

Historia Czesława Wasielewskiego

http://www.sportowahistoria.pl/wiadomosci/brzesc-kujawski-pamieta-o-swoich-bohaterach,903.html

Strona organizatora – gminy Brześć Kujawski

http://memorial.brzesckujawski.pl

Regulamin oraz zapisy na bieg

http://super-sport.com.pl/zapisy-formularze/1080-iv-memorial-im-czeslawa-wasielewskiego-10km.html

Filmik o statuetkach, Brześciu i Memoriale:

https://www.youtube.com/watch?v=QlEzmLPxFv0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: