Marszałek Piotr Całbecki - obwodnica Brześcia coraz bliżej

Marszałek Piotr Całbecki – obwodnica Brześcia coraz bliżej

Brześć Kujawski od wielu lat boryka się z problemem, jaki stwarza mu ruch tranzytowy. Szczególnie dotyczy to samochodów ciężarowych. Sytuację, jeśli chodzi o transport, dodatkowo pogorszyło oddanie do użytku autostrady. Od tego czasu problem się nasilił. Szczęście w tym względzie dopisało Lubrańcowi.

– Autorem tego sukcesu jest Stanisław Pawlak, radny wojewódzki – stwierdził marszałek naszego województwa, Piotr Całbecki.

– Wspólnie z władzami miasta i gminy Lubraniec udało nam się znaleźć porozumienie i obwodnica tego miasta staje się faktem. Władze Lubrańca podjęły już stosowne uchwały. My również będziemy takie podejmować. Pieniądze są zagwarantowane. Na podobną decyzję czeka Brześć Kujawski. Działamy w tej sprawie wspólnie z panią poseł Joanną Borowiak. Liczymy, że niebawem ministerstwo podejmie decyzję budowy także tej obwodnicy. Jesteśmy przygotowani, aby partycypować w kosztach w zakresie połączenia naszych dróg wojewódzkich, ale przed Brześciem. Chcemy wyprowadzić z tego miasta ruch tranzytowy. Mało tego, również dynamicznie rozwijająca się Brzeska Strefa Gospodarcza potęguje ruch samochodów, a niektórzy z inwestorów wręcz uzależniają budowanie swoich firm od obwodnicy. W brzeskiej strefie zaczyna brakować miejsc – Zapewnialiśmy, że jak otwarta zostanie autostrada, wspólnie z władzami lokalnymi zainwestujemy pieniądze w infrastrukturę strefy, to pojawią się inwestorzy – dodaje marszałek.

– Już niewiele miejsca tam zostało. Działki w większości mają oferentów, a kolejne firmy kończą rozpoczęte inwestycje.

Marszałek podkreśla, że za kilka dni w brzeskiej strefie ma ruszyć Kongsberg Automotive, gdzie pracę znajdzie 1,3 tys. osób. Dodał również, że podobnie dzieje się we Włocławku, który w sposób szczególny wykorzystuje autostradę – żyłę złota. Dzięki prezydentowi i radnym sejmiku inwestycje trafiły tu z poziomu wojewódzkiego, a sukcesem jest rosnąca liczba miejsc pracy.

Źródło: www.pomorska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: