Kandydat na burmistrza Brześcia Kujawskiego zrezygnował

Druga tura wyborów w mieście i gminie Brześć Kujawski nie odbędzie się 26 listopada, ale 10 grudnia. Nieoczekiwanie bowiem z walki o fotel burmistrza zrezygnował jeden z kandydatów – Piotr Stanny.
Włocławski starosta Piotr Stanny był jednym z pięciu kandydatów na burmistrza Brześcia. O głosy wyborców walczyli też: dotychczasowy burmistrz Wojciech Zawidzki, Dariusz Grudziecki, Piotr Jaroszewski i Ewa Zaparuszewska.
Do drugiej tury przeszli Wojciech Zawidzki i Piotr Stanny, który wczoraj z dogrywki zrezygnował. – Moja decyzja jest wyrazem sprzeciwu wobec brudnej kampanii wyborczej w stosunku do mnie, mojej rodziny – tłumaczy. Nieoficjalnie mówi się jednak, że P. Stanny ma szansę zostać starostą.
Z kim Wojciech Zawidzki zmierzy się w drugiej turze? Po Piotrze Stan-nym najwięcej głosów w pierwszym starciu zdobył Piotr Jaroszewski. Problem w tym, że on też nie chce uczestniczyć w dogrywce. W tej sytuacji w drugiej turze powinni się spotkać W. Zawidzki i E. Zaparuszewska. Kandydatka jednak się waha. – Powinnam wyzwanie podjąć, ale muszę się zastanowić – powiedziała nam wczoraj. Jeśli się wycofa, Zawidzkiemu pozostanie jeszcze jeden kontrkandydat – Dariusz Grudziecki, który zapowiada, że z walki nie zrezygnuje.
Niezależnie od tego, z kim przyjdzie się zmierzyć Zawidzkiemu, druga tura odbędzie się najwcześniej 10 grudnia. Gdyby jednak ktoś zrezygnował między 26 bm. a 10 grudnia, wybory musiałyby się odbyć 24 grudnia.

(Gazeta Kujawska 18-11-2006)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: