IV Spotkania Teatrów Ulicznych GramOFFon – 2007

15 lipca na skwerze miejskim po raz czwarty odbyły się Brzeskie Spotkania Teatrów Ulicznych „gramOFFon”. Gwiazdą tegorocznych spotkań był Kijowski Teatr Młody z Ukrainy.

Następnie klaun KOKO z Torunia zaprezentował „Świat Baniek Mydlanych” czyli happening podczas którego artysta za pomocą przeróżnych rekwizytów.

Po raz kolejny na GramOFFonie zaprezentował się Teatr NASZ z Włocławka. Przedstawienie „Profanum” zostało wzbogacone o nowe formy teatralne, w szczególności o fire show, co spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród przybyłej publiczności.

Kolejną grupą teatralną był „Teatr Maskon”, który istnieje od 1999 r. Szczególną cechą tej grupy jest to, że w swych występach łączy literacki język teatru z wieloma niekonwencjonalnymi efektami.

Gościem spotkań był również Teatr LICHO ze Starogardu Gdańskiego, który zaprezentował spektakl „Agamołumana”. Było to subtelne przedstawienie, utrzymane w mistycznym nastroju, w treści nawiązujące do dawnych wierzeń i mocy. Całość klimatu dopełniała muzyka stworzona przez członków teatru.

Teatr ANTARES w spektaklu „Ogniste ptaki” przedstawia fire show, oparte na dynamicznym połączeniu muzyki (heavy metal, Requiem for a dream-soundtrack) z ogniowymi popisami aktorów poddanych rytmowi. Spektakl był prezentowany jako ostatni, w momencie kiedy było już stosunkowo ciemno, dlatego wszelkie eksplozje ognia nabrały niesamowitego wyrazu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: