II Piknik Artystyczny w Brześciu Kujawskim

13 czerwca 2010 na skwerze miejskim w Brześciu Kujawskim było pięknie, kolorowo i artystycznie. Wszystko to za sprawą II Pikniku Artystycznego zorganizowanego prze BCK. Organizatorzy pikniku po zeszłorocznej edycji cieszącej się dużym zainteresowaniem wpisali piknik artystyczny w kalendarz imprez.
Piknik miał konwencję warsztatów dla dzieci i młodzieży. Gościliśmy u siebie twórców ludowych, którzy wprowadzali chętnych w tajniki rękodzielnictwa.
Pani Agnieszka Przybysz tworzyła z dziećmi baranki, pieski, słoniki, róże z masy solnej. Pani Elżbieta Wujkiewicz pokazywała jak zrobić przepiękne róże ze wstążki.
Kwiatów z bibuły uczyła robić pani Aleksandra Zawacka. Jej mąż pan Krzysztof przyciągał do siebie tych którzy chcieli poznać tajniki rzeźby. Młodzi adepci swoje pierwsze prace wykonywali w szarym mydle. Kolejną sztuką, którą dzieci mogły poznać to wyrabianie garnków z gliny. Pan Tomasz Poraziński, garniec z Koronowa kieruje się maksymą, że „nie święci garnki lepią” stąd do koła garncarskiego mogli siąść wszyscy, którzy mieli na to ochotę.
Poza sztuką tradycyjną uczestnicy pikniku zapoznali się z nowoczesną sztuką graffiti.
Pan Wojciech Łukaszewski przygotował specjalne szablony, które dzieci samodzielnie wycinały a następnie pryskały i tak powstawało ich pierwsze graffiti.
Wykonane prace zawisły na „wystawie sznurkowej” wzdłuż skweru. Najmłodsze dzieci tworzyły swoje prace kolorową kredą na bruku. Wystąpiła także grupa tańca nowoczesnego z BCK. Podczas pikniku odbyła się również promocja „Legendy o Brześciu Kujawskim”, autorka Pani Danuta Czerwińska-Morawska odczytała głośno tekst legendy a następnie zorganizowano quiz z pytaniami z treści. Impreza upłynęła w miłej atmosferze i cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Punktem kulminacyjnym, jak co roku, był fireshow, w wykonaniu grupy Clamor z Malborka i grupy Tancerzy Ognia „Hades” z Włocławka.

Fotorelację z imprezy można obejrzeć na stronie www.wek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: