Dzielnicowi z komisariatu w Brześciu Kujawskim zapobiegli tragedii

Dzielnicowi z komisariatu w Brześciu Kujawskim zapobiegli tragedii

Dzielnicowi z komisariatu w Brześciu Kujawskim w powiecie włocławskim zapobiegli tragedii. Dosłownie w ostatniej chwili weszli do budynku gospodarczego, w którym 53-letni mężczyzna chciał odebrać sobie życie i uratowali desperata.

17 stycznia br. przed godz. 17.00 dzielnicowi z Brześcia Kujawskiego – asp. sztab. Robert Wójtowicz oraz asp. Tomasz Cełujko – zostali skierowani na interwencję z powodu nieporozumień pomiędzy członkami rodziny. 

Po dotarciu na miejsce zastali tam zgłaszającą, która poinformowała policjantów o przyczynach konfliktu. Chcąc uzyskać pełną wiedzę co do okoliczności zgłoszonej interwencji, mundurowi postanowili przeprowadzić rozmowę również z drugą ze stron – mężczyzną. Jak ustalili, mógł on przebywać w jednym z pomieszczeń gospodarczych na terenie posesji.

Gdy dzielnicowi weszli do środka budynku zauważyli, że mężczyzna podjął próbę odebrania sobie życia. Wiedząc, że w takiej sytuacji liczy się każda sekunda, mundurowi czym prędzej zaczęli ratować mężczyznę. Jeden policjant przytrzymywał go za nogi, a drugi w tym czasie rozwiązywał pętlę, którą desperat miał na szyi.

Sprawne i profesjonalne działania funkcjonariuszy przyniosły spodziewany efekt. Po usunięciu pętli mężczyzna najpierw odzyskał oddech, a następnie stopniowo zaczął odzyskiwać przytomność.

Policjanci wezwali karetkę i do jej przyjazdu cały czas czuwali przy 53-latku, kontrolując jego funkcje życiowe. Po badaniu lekarskim okazało się, że życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo.

Źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: