Dożynki Gminno-Parafialne w Brześciu Kujawskim 2015

Dożynki Gminno-Parafialne w Brześciu Kujawskim 2015W dniu 30 sierpnia 2015 r., rolnicy z gminy Brześć Kujawski dziękowali za zebrane plony. Uroczystość rozpoczęła się uroczystą mszą św. w intencji rolników celebrowaną przez ks. proboszcza Ireneusza Juszczyńskiego. Następnie barwnym korowodem wszystkie delegacje sołectw z wieńcami udały się na plac targowy przy Al. Władysława Łokietka, gdzie odbyły się obrzędy dożynkowe.

Przekazanie płodów przez poszczególne delegacje sołectw i organizacji burmistrzowi Brześcia Kujawskiego – Wojciechowi Zawidzkiemu było początkiem części obrzędowej. Zaraz potem  Starostowie Dożynek Małgorzata Pasturczak i Waldemar Osiński przekazali chleb włodarzowi Brześcia Kujawskiego.

Burmistrz przywitał wszystkich przybyłych i podziękował za uczestnictwo w święcie rolników.

W części artystycznej wystąpiły m.in. zespoły działające pod patronatem Brzeskiego Centrum Kultury: „Dzieci Kujaw”, „Spod strzechy” i Orkiestra Dęta Brestivia.

Prawdziwe tłumy z niecierpliwością wyczekiwały gwiazdy wieczoru tegorocznych dożynek. Był nim: DON VASYL JUNIOR z zespołem. Po jego koncercie wystąpił znany z programów Disco Relax zespół MODEL MT.

Imprezę zakończyła zabawa pod gwiazdami.

Źródło: promocjewloclawskie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: