Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Dożynki Gminno-Parafialne w Brześciu Kujawskim 2014

Dożynki Gminno-Parafialne w Brześciu Kujawskim 2014

W niedzielę 24 sierpnia 2014 r.  w Brześciu Kujawskim odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym św. Stanisława BM w Brześciu Kujawskim o godz. 13.00, po której barwny korowód udał się na ul. Reymonta, gdzie odbyły się uroczystości dożynkowe. Imprezę uświetniły występy sceniczne zespołów muzycznych i ludowych, prezentujące tradycyjne dla polskiej wsi obrzędy i zwyczaje. Ponadto nie zabrakło muzycznego akcentu ze wschodu, po raz pierwszy bowiem na terenie naszej gminy wystąpił Zespół Ludowy „Fortuna” z Brześcia na Białorusi.Tegorocznym Dożynkom towarzyszyły również liczne atrakcje, m.in. Wioska Ginących Zawodów, pokazy rycerskie oraz „Jarmark brzeski”, na którym swoje wyroby zaprezentowali twórcy ludowi i rękodzielnicy z regionu.

Uroczystości uświetnił występ Jerzego Kryszaka oraz koncert zespołu Kapela z Szaconkiem. Do tańca zagrał zespół „ON-OFF” z Koszalina. Podczas dożynek można było spróbować kujawskiego jadła przygotowanego przez sołectwa gminy Brześć Kujawski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

2 komentarze “Dożynki Gminno-Parafialne w Brześciu Kujawskim 2014”

%d bloggers like this: