Czy Remont ulicy Radziejowskiej przebiega prawidłowo?

Ulica Radziejowska jest częścią drogi krajowej, prowadzącej z Brześcia Kujawskiego do Osię-cin. To inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Czytelnik z Brześcia Kujawskiego twierdzi, że prace nie są właściwie prowadzone.
– Wykonawcy najpierw położyli dwie warstwy asfaltu, po czym zerwali w poprzek jezdnię – napisał.
– Po dwóch miesiącach przypomniało im się że trzeba położyć rurę pod szosą. Obecnie od dwóch tygodni nic się nie dzieje. Czytelnik wskazuje, że na ulicy Radziejowskiej leżą zwały gruzu, rozebrany jest chodnik, woda z drogi zalewa posesje, ale nikogo to nie interesuje.
Sprawą zainteresowaliśmy bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jak poinformował nas rzecznik bydgoskiego oddziału Tomasz Okoński, na ulicy Radziejowskiej po sfrezowaniu jezdni położona została warstwa ochronna. Wykonano te roboty dlatego, żeby przy dużym natężeniu ruchu uchronić podbudowę przed zniszczeniem.
– Przekop, owszem został wykonany, ale tylko na szerokości półtora metra, gdy nie było ostatecznej warstwy wierzchniej – tłumaczy Tomasz Okoński. – Ta warstwa będzie dopiero położona. Remont ma bowiem trwać do trzydziestego września tego roku
Rzecznik twierdzi, że przy drodze leżą nie zwały gruzu, ale ziemia z wykopu pod kanalizację.
– Ziemia będzie wykorzystana w trakcie budowy – dodaje Okoński. A odnosząc się do kwestii zalewania posesji wyjaśnia, że przy jezdni będą wykonane tzw. ścieki korytkowe zbierające wodę.
Prace drogowe, nie tylko w Brześciu Kuj., wywołują zwykle duże zainteresowanie mieszkańców, którzy wykonawcom – niemal dosłownie – patrzą na ręce. Dzięki temu udaje się uniknąć wielu niedoróbek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: