Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Czy powstanie obwodnica Brześcia?

Czy powstanie obwodnica Brześcia?

Czy musi dojść do tragedii aby powstała obwodnica? Chęci są, ale czy wystarczy determinacji?

Potrzeba budowy obwodnicy służącej mieszkańcom miasta a także ruchowi tranzytowemu to nadal palący temat. Poważne problemy z przejazdem, bezpieczeństwo a przede wszystkim jakość życia mieszkańców miasteczka leżą na sercu władzom, które bezskutecznie podejmują próby przeforsowania budowy obwodnicy.Mieszkańcy, władze samorządowe, członkowie Stowarzyszenia Wspierania Obwodnicy Brześcia Kujawskiego od wielu lat walczą o przebudowę drogi krajowej 62 na odcinkach Brześć Kujawski – Włocławek wraz z budową obwodnicy Brześcia Kujawskiego. Powodem jest ogromne natężenie ruchu, szczególnie transportu ciężarowego. Pomimo, że zostały skierowane petycje z Powiatu włocławskiego do Ministerstwa Infrastruktury to nadal nie ma pewności czy realizacja inwestycji zostanie uruchomiona.

Zadanie pn. „przebudowa drogi krajowej nr 62 na odcinkach Włocławek – Brześć Kujawski wraz z budową obwodnicy Brześcia Kujawskiego” znalazło się w dokumentach strategicznych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przedsięwzięcie jest także wpisane do Strategii Rozwoju Województwa Kujawsko-Pomorskiego do 2020 roku, a samo zadanie zostało umieszczone za zgodą strony rządowej w Kontrakcie terytorialnym dla naszego województwa na liście przedsięwzięć warunkowych.

Cały artykuł na: promocjewloclawskie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: