Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Co dalej z obwodnicą Brześcia Kujawskiego?

Co dalej z obwodnicą Brześcia Kujawskiego?

Projekt budowy obwodnicy Brześcia Kujawskiego został w ubiegłym roku wpisany na listę zadań rezerwowych Kontraktu Terytorialnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. O dziwo, nie ujęto go w Projekcie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.

O potrzebie budowy obwodnicy Brześcia Kujawskiego mówi się od dawna. Mieszkańcy podwłocławskiego miasteczka od lat narzekają na brak nowej drogi. Jako, że przez miasto przebiegają drogi: krajowa nr 62, wojewódzkie nr 265, 270 i 268 oraz 3 drogi powiatowe, ruch jest tam wyjątkowo natężony.

O potrzebie inwestycji mówi się od dawna, ale nie ma na nią pieniędzy. Były nawet pikiety, a w zeszłym roku w Brześciu zawiązało się Stowarzyszenie Wspierania Budowy Obwodnicy Brześcia Kujawskiego. Niedawno podawaliśmy dobrą informację, bo budowę obwodnicy wpisano do Kontraktu Terytorialnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Ale teraz sprawy przybrały gorszy obrót.

Zadanie „Przebudowa DK 62 na odcinkach Włocławek – Brześć Kujawski z budową obwodnicy Brześcia Kuj.” nie zostało wpisane w Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. W związku z tym Rada Powiatu Włocławskiego wystosowała stanowisko, które przesłała do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Czytaj całość na ddwloclawek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: