Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Chcą obwodnicy Brześcia Kujawskiego

Chcą obwodnicy Brześcia Kujawskiego

Powstało Stowarzyszenie Wspieranie Budowy Obwodnicy Brześcia Kujawskiego. Prezesem został Tomasz Chymkowski. Pierwsze otwarte zebranie odbyło się w piątek w Brzeskim Centrum Kultury.

Stowarzyszenie będzie przede wszystkim wspierać władze Brześcia Kujawskiego w działaniach na rzecz budowy obwodnicy miasta i lobbować za tą inwestycją.

– Zbliżamy się do momentu otwarcia autostrady. Przez Brześć przebiega droga krajowa, po trzy drogi wojewódzkie i powiatowe. To świadczy o znaczeniu naszego miasta dla ruchu tranzytowego. Stąd odbywa się ruch w kierunku Poznania, Warszawy, czy Wrocławia. Inicjatywa służyć ma wspieraniu działań samorządu. Mamy poparcie prominentnych polityków regionu włocławskiego – mówi Tomasz Chymkowski, prezes SWBOBK.

Stowarzyszenie będzie realizowało swoje cele w szczególności przez organizowanie spotkań, konferencji, happeningów, akcji protestacyjnych i promocyjnych.

– Chcemy także aktywnie uczestniczyć w spotkaniach dotyczących strategii rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego. Wkrótce zorganizujemy akcję protestacyjną, w której pokażemy skutki zablokowania ruchu w mieście na dziesięć minut – zapowiada Chymkowski.

Założyciele Stowarzyszenia zapowiadają m.in. prowadzenie strony internetowej. Chcą aktywnie współpracować z lokalnymi mediami. Wszystko po to, by wywalczyć dla Brześcia Kujawskiego obwodnicę.

Źródło: ddwloclawek.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: