Chcą obwodnicy Brześcia Kujawskiego

Chcą obwodnicy Brześcia Kujawskiego

Powstało Stowarzyszenie Wspieranie Budowy Obwodnicy Brześcia Kujawskiego. Prezesem został Tomasz Chymkowski. Pierwsze otwarte zebranie odbyło się w piątek w Brzeskim Centrum Kultury.

Stowarzyszenie będzie przede wszystkim wspierać władze Brześcia Kujawskiego w działaniach na rzecz budowy obwodnicy miasta i lobbować za tą inwestycją.

– Zbliżamy się do momentu otwarcia autostrady. Przez Brześć przebiega droga krajowa, po trzy drogi wojewódzkie i powiatowe. To świadczy o znaczeniu naszego miasta dla ruchu tranzytowego. Stąd odbywa się ruch w kierunku Poznania, Warszawy, czy Wrocławia. Inicjatywa służyć ma wspieraniu działań samorządu. Mamy poparcie prominentnych polityków regionu włocławskiego – mówi Tomasz Chymkowski, prezes SWBOBK.

Stowarzyszenie będzie realizowało swoje cele w szczególności przez organizowanie spotkań, konferencji, happeningów, akcji protestacyjnych i promocyjnych.

– Chcemy także aktywnie uczestniczyć w spotkaniach dotyczących strategii rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego. Wkrótce zorganizujemy akcję protestacyjną, w której pokażemy skutki zablokowania ruchu w mieście na dziesięć minut – zapowiada Chymkowski.

Założyciele Stowarzyszenia zapowiadają m.in. prowadzenie strony internetowej. Chcą aktywnie współpracować z lokalnymi mediami. Wszystko po to, by wywalczyć dla Brześcia Kujawskiego obwodnicę.

Źródło: ddwloclawek.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: