Brzeska Strefa Gospodarcza przyciąga pieniądze

Brzeska Strefa Gospodarcza

Bliskość autostrady A1 i jej dwóch węzłów czyni z gminy Brześć Kujawski jeden z najbardziej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych w Polsce. Brzeska Strefa Gospodarcza, to 470 ha terenów, na których wkrótce pojawią się firmy.

Brześć Kujawski to małe miasteczko, leżące nieopodal Włocławka. Gmina korzystając z położenia, dynamicznie się rozwija. To możliwe jest dzięki posiadaniu węzłów autostrady: Pikutkowo i Brzezie. Samorząd Brześcia stara się przyciągnąć inwestorów. Uchwalono plan zagospodarowania przestrzennego, wyznaczono 470 ha terenów pod inwestycje.

Wykonano już sieci kanalizacyjną i wodociągową. W kolejnych miesiącach na terenie strefy wybudowana zostanie sieć gazowa, będą budowane nowe drogi.

Włodarze Brześcia już mogą zacierać ręce, bo rozpoczyna się budowa centrum logistycznego firmy Raben Logistic Polska. To ma być dopiero początek. Gmina gotowa jest na kolejne działania

– Czekamy tylko na wznowienie prac przy budowie autostrady, bo z punku widzenia obsługi inwestora jako gmina jesteśmy w pełni gotowi. Liczymy na współpracę z władzami województwa kujawsko-pomorskiego, miasta Włocławka oraz Powiatu Włocławskiego. Chcemy, aby obszar inwestycyjny w Pikutkowie był ważnym punktem Strategii Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Szereg inwestycji to szansa na minimalizację największego problemu jakim jest bezrobocie – mówi Burmistrz Brześcia Kujawskiego, Wojciech Zawidzki.

W Brześciu zapewniają, że zainteresowanie za strony firm ich terenami nie słabnie. Nie dość, że tereny są bardzo atrakcyjne z logistycznego punktu widzenia, to nowym inwestorom proponuje się szereg ulg finansowych.

– Sprawy strefy ekonomicznej są w toku. Jesteśmy po spotkaniach z osobami prywatnymi, które są właścicielami działek na jej terenie. Wnioskujemy do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie. Po tym jak firma Raben kupiła grunty są rozmowy z kolejnymi inwestorami. Ze względu na dobre położenie zainteresowanie strefą jest duże – wylicza Tomasz Chymkowski z Urzędu Miasta w Brześciu Kujawskim.

W Brześciu Kujawskim stawiają też na promocję gminy. Chcą pokazać ją, jako przyjazną i otwartą dla biznesu. Brześć reklamuje się jako miejsce dobre do życia i wypoczynku dla zwykłych ludzi.

To wszystko powoduje, że w najbliższych latach miasto i gmina mają urosnąć do rangi czołowego ośrodka przemysłowego w regionie i nie tylko.

 Źródło: ddwloclawek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: