Brześć Kujawski bez obwodnicy

Brześć Kujawski bez obwodnicyLiczne zabiegi w kwestii budowy obwodnicy Brześcia Kujawskiego nie przyniosły pożądanego efektu. Obwodnica nie znalazła się w projekcie Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014-2023.

Co prawda, inwestycji nie umieszczono ani na liście rezerwowej ani podstawowej w projekcie programu, jednak samorządowcy i mieszkańcy nie kryją swojego żalu. Na realizacji inwestycji, której wartość szacowano na 150 mln zł, skorzystałby nie tylko Brześć, ale i Włocławek.

Szanse na wpisanie obwodnicy do projektu PBDK są marne, co potwierdzają informacje uzyskane przez starostę włocławskiego i burmistrza Brześcia Kujawskiego. Burmistrz Wojciech Zawidzki mówi, że mieszkańcy czują się oszukani przez rząd i parlamentarzystów, którzy deklarowali kilka lat temu pomoc w rozwiązaniu problemów komunikacyjnych miasta.

– Dowiadujemy się że zadanie nie znajdzie się na liście projektów Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014–2023. Jako samorząd zrobiliśmy wszystko co było możliwe, a teraz nie mamy nic do stracenia i będziemy walczyć do końca – dodaje burmistrz.

Stowarzyszenie Wspierania Budowy Obwodnicy Brześcia Kujawskiego zamierza wobec tej informacji podjąć działania nagłaśniające sprawę. Rozważane są akcje protestacyjne i blokady dróg krajowych. Zarzuty odpiera posłanka Domicela Kopaczewska, która przypomina o odbywających się rozmowach z burmistrzem, marszałkiem i pozostałymi samorządowcami.

Źródło: www.rynekinfrastruktury.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: