Autostrada A1 z Torunia do Włocławka (Pikutkowa) wreszcie otwarta

Autostrada A1 z Torunia do Włocławka (Pikutkowa) wreszcie otwarta

Od soboty 21 grudnia 2013 r. kierowcy mogą już korzystać z nowego, 45-kilometrowego odcinka autostrady A1 w województwie kujawsko-pomorskim. To kolejne kilometry na sieci nowych dróg szybkiego ruchu w centralnej Polsce. Oddany do ruchu odcinek od węzła Czerniewice do węzła Włocławek Zachód stanowi sumę dwóch pierwszych odcinków budowanej autostrady i fragmentu odcinka III, stanowiąc tym samym aż 70% całej nowobudowanej trasy z Czerniewic do Kowala.Pozytywnie zakończone czynności odbiorowych pozwoliło na uzyskanie warunkowego pozwolenia na użytkowanie pasa jezdnego autostrady od Czerniewic do Włocławka. Tym samym trasa główna i wszystkie jej elementy zostały udostępnione kierowcom natomiast nadal będą mogły być kontynuowane prace m.in.: na drogach lokalnych, serwisowych i Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP-y nie zostały udostępnione ).

Obecnie nie przewiduje się ograniczenia prędkości na oddawanym odcinku drogi niemniej jednak w niektórych miejscach może zostać wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, umożliwiająca Wykonawcy dokończenie pozostałych robót.

Na udostępnionym właśnie odcinku autostrady A1 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadziła na nowej drodze pilotażowy program dostosowania oznakowania autostradowego do standardów europejskich. Węzły drogowe otrzymały numerację i nowe nazewnictwo ( węzeł nr 12 Czerniewice, nr 13 Ciechocinek, nr 14 Włocławek Północ, nr 15 Włocławek Zachód ). Dodatkowa tablice drogowskazowe wraz ze strzałkami zostały rozmieszczone nad właściwymi pasami ruchu. Nowe rozwiązania stosowane z powodzeniem na zachodzie Europy, wpłyną niewątpliwie na poprawę bezpieczeństwa i staną się bardziej wygodne dla użytkowników drogi.

Źródło: www.gddkia.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 komentarze “Autostrada A1 z Torunia do Włocławka (Pikutkowa) wreszcie otwarta”

%d bloggers like this: