2 kwietnia – Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie

2 kwietnia – Światowy Dzień Wiedzy o AutyzmieOgólnoświatowa inicjatywa „Na niebiesko dla autyzmu” rozpoczyna obchody Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Każdy, kto chce przyłączyć się do akcji, 2 kwietnia może np. ubrać się na niebiesko (to międzynarodowy kolor autyzmu. Może także: przez cały kwiecień poszerzać i dzielić się wiedzą na temat autyzmu i innych całościowych zaburzeń rozwojowych oraz wspierać lokalne organizacje pozarządowe niosące pomoc osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Celem akcji jest pomoc w zrozumieniu tej choroby i uwrażliwienie na problemy osób chorych na autyzm.

Stowarzyszenie Oświatowe Na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Równe Szanse” oraz Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych w Kąkowej Woli od ośmiu lat zajmuje się edukacją i terapią dzieci z autyzmem w punkcie przedszkolnym i klasie „0”. W roku szk. 2015/16 otwarta została klasa I dla dzieci z tym schorzeniem.

Do akcji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie przyłączymy się 1 kwietnia. W tym dniu wszyscy uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły ubiorą się na niebiesko. Odbędą się spotkania i warsztaty dla rodziców, pokazy filmowe. Już teraz można obejrzeć na holu szkolnym wystawę, przygotowanych przez uczniów, plakatów traktujących o autyzmie.

Zapraszamy do włączenia się do akcji. Pamiętajmy – 2 kwietnia świecimy na niebiesko!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: