11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto państwowe, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989. Jest dniem wolnym od pracy.

A jak Brześć Kujawski zamierza uczcić to święto?

 Jak podaje Urząd Miejski na swojej stronie program uroczystości przedstawia się następująco:
9.00 – Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę w kościele parafialnym. We mszy świętej wezmą udział przedstawiciele władzy, poczty sztandarowe ze szkół, jednostki OSP gminy Brześć Kujawski oraz delegacje z instytucji i organizacji. Eucharystię uświetni udział Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Brestivia”.
Po zakończonej mszy korowodem, prowadzonym prze orkiestrę, przejdziemy na skwer miejski gdzie pod pomnikiem króla Władysław Łokietka zostaną złożone okolicznościowe wieńce.
Po złożeniu kwiatów, przy dźwiękach pieśni legionowych, zaprezentowanych przez orkiestrę zostaną rozdane rogale św. Marcina.
O godzinie 19.00 w Sali widowiskowej Brzeskiego Centrum Kultury odbędzie się koncert Pt. „Gdy piosenka szła do wojska”

A ja zachęcam wszystkich do wywieszenia naszej flagi narodowej – to wyraz naszego patriotyzmu, szacunku dla Ojczyzny i poprawności obywatelskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: